środa, 22 czerwca 2016

16:34. dwie kolby kukurydzy, czyli Marina City

poprzedni odcinek | następny odcinek


W przypadku Marina City nie ma co wynajdować na nowo koła i rozpisywać się o samej budowli - wszak to chyba najbardziej charakterystyczne budynki Wietrznego Miasta i można sobie o nich poczytać choćby w wiki. Ciekawie jest natomiast podejrzeć, co dzieje się w mniej oczywistych miejscach, a wyprawa taksówką wodną (tak, tak, nadal płyniemy Chicago River) pozwala na przykład wsadzić nos do przystani pod wieżami.Z której strony nie popatrzeć, kukurydze (mało kto chyba używa nazwy Marina City) wyglądają intrygująco.
Mnie jednak od dawna ciekawi, jak wyglądają mieszkania w takich okrągłych budynkach. Można sobie to zobaczyć na filmiku:Zastanawiam się, czy chciałabym tam mieszkać - na stałe chyba jednak nie, za dużo miasta dookoła :) Myślę, że do przestrzeni bez kątów prostych dałoby się przywyknąć, a do filmów wyświetlanych na dachu z szybem windowym jako ekranem - na pewno! (Patrz końcówka powyższego filmiku.) No i widoki są obiektywnie świetne, choć subiektywnie dla mnie samej za mało wiejskie.

Zamieszkanie w wieżach nie jest niemożliwe - ze strony marina-city.com można się dowiedzieć o jednostkach do wynajęcia. Na planach fajnie widać kształt każdego mieszkania.

Studio czyli kawalerka (Źródło)

Mieszkanie z jedną sypialnią (Źródło)

Mieszkanie z dwiema sypialniami (Źródło)

Brak komentarzy: