czwartek, 24 stycznia 2013

1270. kokumy dwa.

Dziś ostatni odcinek relacji z wycieczki do Peorii - przejdziemy się po muzeum przyczepionym do najważniejszej atrakcji, jaką była największa ciężarówa na świecie.


O dziwo - okazuje się, że logo Caterpillara dawniej rzeczywiście przypominało gąsienicę!


Firma musiała mieć jakieś supermoce marketingowe - bo jak w latach dwudziestych wypchać traktory na cały świat? Wygląda na to, że Ruskie jak zwykle zakupiły jeden egzemplarz, pewnie rozkręciły na śrubki i patrzyły, jak to zrobione :) Albo może był im po prostu potrzebny jeden amerykański traktor.


Podczas zwiedzania napatoczyły się też żywe eksponaty - pan w czapeczce był projektantem...


i rysował swoje wynalazki w sali przedstawionej tu na zdjęciu!


Okazał się jednak mało rozmowny - próbowałam zahaczyć go jakimiś pytaniami, ale zbył mię raczej, może jako baba nie zasługiwałam na przywilej rozmowy o traktorach :)

T w międzyczasie budował swoją machinę, którą można sobie wysłać na email:


Szukał też lokalizacji Caterpillara w Polsce, kręcąc sobie globem.


Z ciekawych eksponatów były też trąbki, czyli zawory. Ten malutki po prawej pochodzi z chevroleta impali, który sam w sobie jest dość sporym pojazdem - a puzon po lewej z wielkiej CATowej ciężarówki.


Kraft!


Hurra, asortyment! Chyba ustanowię nową etykietę na blogasku :)


No i na koniec jeszcze - parking mieliśmy opłacony w automacie do 12:56, zjawiliśmy się w aucie na czas - co do minuty, bez patrzenia na zegarek. W ogóle. I wyssaliśmy czas na parkingu do ostatniej kropelki!


1 komentarz:

Anonimowy pisze...

djbhp [url=http://christianlouboutinboutique.fr]louboutin pas cher[/url] xwbam http://christianlouboutinboutique.fr rjfbm ajsus [url=http://soldeslouboutinpascher.fr]chaussures louboutin[/url] yuioi http://soldeslouboutinpascher.fr nnylf rzsrc [url=http://louboutinpaschersolde.fr]chaussure louboutin[/url] tklwx http://louboutinpaschersolde.fr akrca nidfm [url=http://christianlouboutinfrancesolde.fr]louboutin pas cher[/url] eaheh http://christianlouboutinfrancesolde.fr dbnpv