czwartek, 6 grudnia 2012

1239. eksperymenty z nowym aparatem

Wróciło się z wojaży, o czym więcej w następnych postach; dziś słów kilka oraz obrazków o nowym aparacie. Stary, o pięknym bordowym kolorze, niestety ma już dwie i pół wady: sprężynka do zoomu zerwała się była jeszcze na wiosnę w Izraelu, teraz niedawno odpadł kawałeczek plastiku przy klapce do baterii i karty (w PL aże musiałam sobie aparat taśmą sklejać, o tempora, o mores), no i zewnętrze było już pokiereszowane na skutek wpadnięcia do rzeczki, kiedy to mnie stało się o wiele więcej, niż aparatowi, ale rysy zostały.

Takoż i w czarny podziękczynieniowy piątek T zamówił był mi nowe cudeńko; po latach chyba kilkunastu przechodzę z Nikona na Canon.


Taka ci niby zabaweczka, ale ma kilka "programów", których poprzednie aparaty nie miały, więc dla własnego dobra poczytałam ciut o nich, całkiem niefachowo, a potem poszłam pstrykać nowe drzewka na naszym osiedlu.

Efekt pierwszy - rybie oko - wiadomo jaki.


Miniaturka - centralna część wyostrzona, brzegi rozmyte; niby że zaglądamy do jakiegoś maleńkiego świata.Aparat-zabawka - ma nawiązywać pono do starych aparatów, sprzed epoki cyfrowej, gdy w tanioszkach były marne szkła i nie dość, że kolory nie teges, to jeszcze brzegi przyciemnione. Zadziwia mnie to - bo najpierw świat pędził do przodu, żeby jakość fotografowania polepszyć, a teraz jest wielkie halo, bo mogę nowoczesnym aparatem robić takie zdjęcia, jak niegdyś byle jakim. 


Monochrom, czyli czarno-białe. Ale i tak będę się ekscytować, kiedy przy ustawieniach kolorowych wyjdzie mi zdjęcie niemal czarno-białe :)Kolory jaskrawe... ot, ciekawostka.


No i jeszcze efekt plakatu - niby że ma wyglądać jak malowany obraz? Może te choinki nie są najlepszym przykładem do eksperymentu. Odnotowuję możliwość robienia takich zdjęć, potrzebne są dalsze próby.


I jeszcze cała szóstka w komplecie, do porównania:


A śniegi, portrety, fajerwerki itp. to będę testować przy innych okazjach.

1 komentarz:

Willis Peyton pisze...

Wao .... nice camera with super result. I was also looking for such camera. Thanks for Sharing.