poniedziałek, 3 stycznia 2011

890. dwa miasta

Strona journalowa - dwa miasta: Kraków i Chicago.

Tło akwarelowe; dół z dziurkacza wiezowcowego sprezentowanego swego czasu przez T; w charakterze napisu pierwszy raz zastosowałam tekst między krzywymi liniami - fajne, ale chyba muszę jeszcze trochę poćwiczyć :)
Góra zaś jest z taśmowego transferu, pierwszy raz w życiu - zachęcił mnie przepis u kolażanek w Collage Caffe. Niesamowita sprawa, to naprawdę działa! Po przepisowych piętnastu minutach moczenia papier ślicznie się zrolował, pozostawiając obrazek na taśmie. Niepokoiłam się nieco, że kreski na obrazku są zbyt cienkie i delikatne, że się do cna zmaże; a tu wyszło całkiem fajnie!

Zdumiałam się też, że NAPRAWDĘ na taśmie została wystarczająca ilość kleju - tylko trzeba było poczekać chwilę, żeby transfer wysechł. I przylepia się zgrabnie nawet na nie całkiem gładkim podłożu, na przykład na kartonie z fakturą. Och, jakież się przed nami otwierają możliwości!

Tutaj transfer jest trochę niedoskonały - warto wykazać się cierpliwością i bardzo dokładnie zrolować biały papier, szczególnie jeśli zamierza się nakleić taśmę na niebiałe tło.

I tak sobie myślę, klejąc i malując tę stronę, że przenosząc się tak daleko, POJĘCIA NIE MIAŁAM, jaka to jest w rzeczywistości zmiana i w głowie mi nie postało, co mnie czeka. Nieprzyjemnego i przyjemnego, i jak się niemiłe czasy przerodzą - choć z przeszkodami - w teraźniejszość, którą można bez wahania nazwać szczęśliwą, mimo okazjonalnych "komarów".

5 komentarzy:

Mrouh pisze...

Rewellllacyjka! Pieknie się różnią miasta, tło bajeczne, gratuluje udanego transferu:-)

tymonsyl pisze...

faktycznie fajny kontrast miast.
Krakowa zazdroszczę...
Transfer wyszedł świetny i prawda, ile to możliwości?:)))
pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Cześć wszystkim z tej strony!
Bardzo miło was spotkać!
Postaram się udzielać :)
Do zobaczenia!
---
[url=http://akcesoria.do.pedicure.makijaz123.com/13/]akcesoria do pedicure[/url]

Anonimowy pisze...

Cześć wszystkim na tej stronie!
Bardzo miło was poznać!
Postaram się udzielać :)
Na razie!
---
[url=http://akcesoria.do.pedicure.makijaz123.com/13/]akcesoria do pedicure[/url]

niekiedy pisze...

świetny pomysł. Kasiu, jesteś niezwykle twórczą osobą! oglądałam zdjęcia z Waszej wycieczki. piękne cyprysy i pola bawełny. i ta obrastająca wszystkie inne roślina. pierwsze moje skojarzenie po ich obejrzeniu- niesamowity odpoczynek i luz. dziękuję za kartkę i życzenia. pozdrawiam mocno, e. :)