środa, 10 listopada 2010

872. kartki się robią robią się kartki | card making

Stempelek z bombką chyba będzie już wyeksploatowany... chociaż nie, mam jeszcze jeden pomysł. Wczoraj zmontowałam kilka kartek, w tym fioletowo-złoto-srebrną, nadającą się na wyzwanie Tuesday Taggers. Robiłam ją wbrew sobie, bo raz, że tyle błyszczydeł, dwa – złoto i srebro obok siebie?!? Rety!

More cards with the bauble stamp – I was going to stop now, but I still have one more idea. Yesterday, while watching Perry Mason and his irresistible eyes, I put together a few cards and one of them will fit into the Tuesday Taggers challenge. I really had to push myself to use gold and silver next to each other :)
A potem przeszłam do następnej mini serii, opartej na kraftprezentach od T – dziurkacz z wieżowcami oraz akrylowy stempelek z gwiazdkowym tłem. Do tego śnieżek z dryer sheet, szmatki zapachowej do suszarki na ubrania – i mamy zimowe pozdrowienia z wielkiego miasta. Tylko się musimy nauczyć robić lepsze zdjęcia złotego embossingu.

And then I moved on to the next mini-series, based on the crafty presents from my DH: a skyline punch and an acrylic stamp with a starry background. Add dryer sheet snow – and we have winter greetings from the big city!


3 komentarze:

Zoechaos pisze...

love all your cards, those baubles are fabulous. Thank you for sharing with us at Tuesday Taggers xx Zoe

Unknown pisze...

It was a good push cos your card look gorgeous and the others fab too. Thanks playing along with TT this week
hugs
Ildiko

Sally H pisze...

Oh wow! These are just gorgeous! Thanks for sharing with us at TT this week!