piątek, 23 października 2009

623. wodnisty wpis

Szarugi ciąg dalszy. Mimo przygnębiającej pogody udało mi się popchnąć do przodu przeprowadzkę – tylko, że to straaaasznie powoli idzie, jeśli się chce przy okazji zrobić przegląd rupieci, powyrzucać conieco, posortować.

Wysypałam przykładowo wstążki i inne pasmanterie z pojemników i uporządkowałam je w osobnych pudełkach. Pasmanterie mieszkają na rolkach ze zwiniętego papieru, przylepiam koniuszek taśmą, nawijam, przypinam szpilką, ewentualnie przyklejam taśmą. Wstążeczki zaś przychodzą ze sklepu na oryginalnych szpulkach.

Po raz kolejny okazuje się, że powinnam się trzymać z daleka od sklepów...

Taki widok mam z okna...

...a taki na stole. Niewyraźny trochę, jak widać :D

Na dobranoc obejrzałam sobie pierwszy odcinek serialu o Rozlewisku. Ha! Niemałą radość sprawiło mi znalezienie w sieci miejsca z serialami polskimi i po polsku, o czym pewnie wiedziało już jakieś 90% populacji, a ja przyspałam. Serial nawet dość mi się fajnie ogląda, chciało mi się ostatnio babskiej książki bądź filmu. Czytam w necie zarzuty, że powoli, że nic się nie dzieje, ale właśnie to jest fajne. Spodziewam się, że w dalszych odcinkach będą jeszcze rozwlekłe widoki na wsiową naturę :). Przywyczailiśmy się chyba do tego, że cała historia musi być zawarta w niecałej godzinie serialowego czasu i kiedy trzeba poczekać dłużej na rozwój akcji, to właśnie „nic się nie dzieje”.

Irytuje mnie tylko troszkę to, że nie mogę się zorientować, czy to ma być wszystko na poważnie z humorystycznymi momentami, czy to generalnie wesoły film.

I jeszcze chciałam serdecznie podziękować za wyróżnienie Rybiookiej, o której zawsze się coś dzieje :)

2 komentarze:

Rybiooka pisze...

A ja bym w takim sklepie poszperała...
;) te wstążki... ostatnio mam na ich punkcie fioła. Mam nadzieję że jeszcze leczyć się nie trzeba ;)
Mąż mówi że jeszcze nie ;P

kalanchoe pisze...

właśnie szukam pomysłu na to jak uporządkować moje wstążki i koronki, mam z tym mały kłopot, bo to nie są duże kawałki nadające się na szpulę takie max 2m ... ech myślę nad tym i myślę ale jakoś na razie nic mi nie przychodzi do głowy :/