środa, 3 marca 2010

706. małe czytelnictwo

Że bluzka zakupiona za pare $$ w Wielkim Supermarkecie wyprodukowana została w Nikaragui, to mnie nie dziwi. Często na zakupach ciuchowo-obuwniczych przelatuje się pędem przez cały globus.
Że być może rozleci się po kilku praniach – to też mnie nie zaskoczy, bo takiej wybździnce raczej długiej egzystencji nie wróżę (zakupiłam ją ze względu na pięęęęękny fioletowy kolor).
Ale że zrobiona jest częściowo z bambusa?!?

Nie ma się jednak co ekscytować, że człowiek przyodział się ekologicznie i zielono, bo wystarczy wrzucić „bamboo rayon” w wyszukiwarkę, a posypią się artykuły o tym, że to jednak trochę kit.

A zmieniając temat – książkę fajną mam z biblioteki, o kartonie pudłowym i co można fajnego z niego zrobić – taką małą zajawkę przedstawię, aż mnie kusi, żeby poeksperymentować, bo na zakładzie zawsze jest za dużo pudeł.


No i jeszcze fajny kwiatyś, wygląda na dość prosty...
A, i zapomniałabym – trwa właśnie narodowy miesiąc kraftowania...

...więc należy się brać do rrrrroboty! Do rrrroboty!

2 komentarze:

Mrouh pisze...

Oj, tak, cuda, Pani, cuda! W hurtowni bieliźniarskiej w Tbgu można kupić skarpetki z bambusa:-) Bluzczyna kolor ma faktycznie urokliwy. I hiszpańskiego się można pouczyć:-) A to "do roboty" to chyba do mnie, miałam sobie odgruzowac pokój...:-)

Anonimowy pisze...

Hey Folks
I've been around here for a while now, and I finally found something worth writing about: I found a interesting resource on [url=http://html2rss.com/rss.php?id=235770[b]Entertainment Center [/b][/url].
Check these out great read on the subject