środa, 18 sierpnia 2010

808. wieje chłodem | wintry crafts

Po kilku tygodniach upałów, od których więdły kwiaty, zwierzęta oraz ludzie, nastąpił dzień chłodniejszy. Zbiegło się to z wyciągnięciem z klozetu (czyli garderoby :) pudełek z christmasowymi pieczątkami, śnieżynkami i szablonikami. Zimowe papiery też mieszkają w osobnym stosie, zakamuflowanym głęboko na wiosnę i lato... teraz pora je wyprowadzić na światło dzienne.

Dla wprowadzenia się w nastrój zrobiłam eksperymentalnego taga ze śnieżynkami, nadającego się na wyzwanie bezpieczątkowe w Tag You Are It. Śniegowe kształty wycięłam dziurkaczem, nakleiłam na eksperymentalne tła z gesso, pokazywane kilka dni temu, a potem kwadraciki znalazły się na tago-zakładce popaćkanej jeszcze biało-perłową akrylówką za pomocą wacika. Do tego doszła włóczkowa kita i gotowe!

After weeks of unbearable heat we had a cool day last Monday… and somehow it coincided with taking out of the closet all of my Christmas craft supplies: stamps, templates, snowflakes etc. I still need to bring out the wintry papers.

To get into the mood I made a stampless tag for the challenge on Weekend Taggers: punched snowflake-shaped windows, glued the squares to the gesso+glitter backgrounds I made a few days ago, dabbed some pearlescent acrylic paint on top – and here we are:


I jeszcze kilka fotek z tego, co się powoli wykluwa próbnie na zimowe tematy: szablon bańki z ozdóbkami, zeszłoroczny embossing na zimno (a gdyby tak jeszcze dołożyć kształt budynku? I stempelek z tekstem o mędrcach, upolowany w Sklepie Drugiej Szansy?) oraz akrylek z domkiem, niby na dzień matki, ale można go zaśnieżyć, do tego słowa I’ll be home for Christmas...”

And here are a few photos of some experiments on my desk: a bauble template with some decorations, last year’s cold embossing (maybe I can add the shape of a stable somehow? And the wise men verbiage from a stamp found in a second chance store), and finally an acrylic stamp that could be used with some snow and the words “I’ll Be Home for Christmas…”7 komentarzy:

Enthia pisze...

ohohoho :) U Ciebie już zima? U mnie jak narazie jesiennie jakoś. Pola zaorane, pogoda jesienna. Ale do zimy jeszcze trochę. :)

Anonimowy pisze...

Oh how absolutely beautiful!! I LOVE your tag, but all your work is wonderful!! Thank you so much for playing along with us, it was great to see you!
Anne :o) xx

cynka- Ewa Mrozowska pisze...

oj, to już?

śliczne:)

Anonimowy pisze...

Genial dispatch and this mail helped me alot in my college assignement. Thanks you as your information.

Mrouh pisze...

Ale ma fajną kitę! Jak fajerwerk w śnieżną sylwestrową noc!

Adriann pisze...

Great winter tag! Love the punch outs!!

Unknown pisze...

I love your tag the fibres are beautiful. Thanks for sharing with us at TYI this week hugs Pascale